Setkání v nemocnici - Kačenka :)

23. srpna 2016 v 19:15 | Jane |  Moje Crohnovské paměti
Neřeknu Vám přesně datum, kdy ke mně na pokoj přibyla jedna slečna i se svou maminkou, ale její příběh byl fakt síla.

Napíšu to , jak si na to pamatuji.

Kačenka byla v nemocnici proto, že se jí už jako miminku nedovyvinulo tenké střevo tak, jak mělo. Byla s tím i na operacích...jednou jí na jedné z těchto operací vytvořili umělý vývod...(nakonec se ukázalo, že to nebylo nezbytně nutné).

K nám na oddělení přišla plna očekávání, že jí toho pitomého vývodu už konečně zbaví a ona bude mít pokoj...ještě trpěla horším sluchem,proto nosila naslouchátka a maminka jí musela každý den píchat proteinové injekce kvůli růstu, které jak jsem zaslechla moc bolí při aplikaci...no prostě to Kačenka neměla vůbec jednoduché. Na její maminku si taky moc pamatuji, byla to neobyčejně silná žena.Bojovnice !!! Úplně mě holky dojímaly , jak s tím bojovaly a snažily se být optimistkami :) .

Nadešel den operace a jak pak Kaččina máma poznamenala..prostě jí otevřeli a řekli , že tam ten vývod nechají a zase jí zavřeli. Kačenky mi bylo strašně moc líto, ale to nebylo všechno. Po operaci trpěla horečkami a bylo jí zle. Měla trochu vyboulenější bříško (v místě řezu). Doktoři tvrdili, že teplota atd. po operaci může být. A už chtěli Kačenku pustit domů.

Myslím,že to bylo buď den před jejím propuštěním z nemocnice nebo dokonce v ten samý den, ale prostě byla v koupelně a najednou se jí otevřela poklopka od jedné hadičky, kterou měla umístěnou do bříška. A vytekly z ní asi 2 dl hnisu, nebo i víc ..vím jen to, že proto chudák měla ty teploty...dostala totiž infekci do rány a kdyby to pak nedej bože prasklo dovnitř do dutiny břišní, tak by tu už pravděpodobně asi nebyla... no prostě síla :( . Každopádně chirurg řekl jen, že je to moc dobře, že se to vyčistilo a pak nařídil nějakou pravidelnou desinfekci...ale lidi prostě uznejte, že to bylo docela zanedbané..ze strany lékařů :(

Naštěstí Kačenka i její maminka to společými silami zvládly..a když jsem už byla dávno doma a holky byly ještě v nemocnici, psaly jsme si pomocí Viberu. Bohužel se mi pak ztratil kontakt, ale vím, že holky nakonec pustili domů...akorát že i s vývodem .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama