Nemocnice - super den :)

23. srpna 2016 v 19:34 | Jane |  Moje Crohnovské paměti
Ještě bych se s Vámi chtěla podělit o vzpomínku na to, jak jsme s Kačenkou měly skvělý den v nemocnici :D . Jednu z věcí , které mám moc ráda na dětských oddělních je to, že k nám chodí dobrovolníci, kteří si s námi chodí hrát a prostě nás rozptylují od našich problémů.

A jednou bylo fakt skvělé odpoledne, protože nás dobrovolníci vzali s sebou na povídání o divokých afrických zvířatech. Vyslechly jsme si zajímavosti o jejich životech. Dokonce jsme si sáhly i na kůže zeber a žiraf. Mohly jsme si dát kolem krku živého hroznýše...mimochodem trochu mi ocáskem škrtil ruku :D , ale pán chovatel mi ho ze mě pomohl sundat. Dozvěděli jsme se, jak rozlišit dva druhy vzhledově skoro stejných hadů...Korálovky (užovky) a Korálovce (jedovatého hada). Korálovka má mezi černými proušky jeden bílý proužek, jako život..kdežto Korálovec má mezi dvěma bílými pruhy jeden černý, jako smrt :D . Tu pomůcku si pamatuji dodnes.

Taky byla přednáška o dravcích. Mohly jsme na vlastní oči naživo spatřit supy, orly, káňata, sovičky atd. Sebrala jsem odvahu a zkusila jsem si jednoho supa podržet na rukavici. Byl velmi těžký a pořád mám před očima to, jak dokázal hýbat tím svým dlouhým krkem...mají holou hlavu , aby se jim na ni zachytávalo minimum bordelu z jejich nalezených mršin.

Moc jsme si to všechny užily. Dobrovolníci jsou opravdu skvělí terapeuti .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama